Hamilelik Belirtileri
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Hamilelik Belirtileri

  Hamilelik Belirtileri

  HAMİLELİK BELİRTİLERİ

  Hamile Olduğunuzu Nasıl Anlarsınız ? Gebeliğin Başlıca Belirtileri nelerdir?

  Evli bayanların çoğu erken hamile kalmaktan korkmaktadır. Kimi ya korunmadan ilişkiye girmekte kimi ise isteyerek hamile kalmaktadır. Sizde erken hamileliğin belirtilerini merak ediyorsanız makalemizi okumaya devam edin.

  Adet Gecikmesi

  Regl döneminiz gecikiyorsa gerçekten endişelenmenizi tavsiye ediyoruz. Çünkü adet gecikmesi hamileliğin en önemli belirtilerinden biridir. Ayrıca hamilelik döneminde anne adaylarımızın bazıları çok açık pembe renkte adet kanaması görmektedir. Bu durumda hamile olmayacağınızı düşünmeyin. Bu aksine hamileliğinizin habercilerinden diyebiliriz.
  Hamileyim Duygusuna Kapılmak
  Sizde şuanda bu yazıyı okuyorsanız hamile olabileceğinizden şüphe ediyorsunuz demektir. Amerikalı bilim adamları yaptıkları deneyler sonucunda hamileliğini hisseden anne adaylarının kesin sonuç aldıklarını fark etmiştir. Sizde hamile olduğunuzu önseziyorsanız bu doğru olabilir.

  Göğüslerde Hassasiyet

  Eğer hala hamileliğinizi fark etmemiş iseniz hamile olduğunuzu anlamanın çok kolay bir yolu var. Kadınların %95’inin hamilelik dönemi boyunca göğüsleri şişer. Şişen göğüsler doğal olarak ağrı yapar ve önemli bir hassasiyete yol açar. Sizinde böyle bir durumunuz varsa en kısa süre içerisinde bir hamilelik testi yaptırmanızı tavsiye ediyoruz.

  Yorgunluk ve Halsizlik

  Gün içerisinde çok hareketli biriyseniz bir anda yorgun ve halsiz düşebilirsiniz. Hamile olan bayanlarımızda vücut ağırlaştığı için yorgunluk belirtilerinin görülmesi gayet normal. Ayrıca hamileliğinizin ilk aylarında yorgunluk ile birlikte uykuda kendini gösterecektir.

  Sıklıkla Tuvalete Gitmek

  Hamile olduğunuzu anlamak istiyorsanız kesinlikle tuvalet alışkanlığınızı kontrol etmenizi öneriyoruz. Eğer normalin dışında bir artış oluyorsa bu hamile olabileceğiniz yönünde bir işaret! Hamileliğin ilk döneminde oluşan sıklıkla tuvalete gitme olayı rahimin mesaneye olan baskısından kaynaklanmaktadır.

  Mide Bulantısı

  Bazen hiç ummadığınız anda bulantınız başlayabilir hatta çok ileri giderek yediklerinizi çıkartabilirsiniz. Hamilelikte mide bulantısı hamileliğin en önemli belirtilerinden biridir. Kimi anne adayımız mide bulantısını sabah yaşarken kimileri ise gün boyunca bu sıkıntıyı çekebilmektedir.

  Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

  Mürüde Çakartaş Dağdelen 24 Nisan 1977’de Kıbrıs Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

  Yorumlar