RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Serum Tedavisi İntralipid

Serum Tedavisi İntralipid

SERUM TEDAVİSİ (İNTRALİPİD)

Serum tedavisi (İntrapilid) ,Çeşitli nedenlerden ötürü tüp bebek veya doğal yoldan çocuk sahibi olamayan bireyler için uygulanan bir tedavidir. Serum tedavisi intralipid bağışıklık sistemi zayıf olan, yaşı ilerlemiş çocuk sahibi olmak isteyenler ve Tüp bebek tedavisinden başarılı sonuç alamayan bireylere uygulanıyor.
Öncelikle bilmeliyiz ki başarısız tüp bebek tedavilerinin sebepleri değişkenlik gösteriyor . Fakat anne adayının bağışıklık sistemi güçlü değilse vücut tedaviyi kabul etmiyor ve embriyo tutunamıyor. Yani anne vücudunun bebeği rahatça kabul edebilmesi için bağışıklık sisteminin güçlü olması gerekiyor. Serum tedavisi tamda bu noktada işe başlıyor ve anne adayına embriyonun tutunma oranının artmasını sağlıyor. Kısacası bağışıklık sistemini güçlendiriyor.
Bu serum tedavisi, tüp bebek tedavisinde ciddi anlamda başarı sağlamaktadır.Normalde yoğun bakımda ağızdan beslenemeyen hastalarda kullanılan  bir maddedir. Yan etkisi yok denecek kadar azdır.Tüp bebekte kullanılacak olan serum tedavisi transfer öncesi damar yolu ile takılıp bağışıklık sistemini güçlendirmek, embriyonun tutunma oranını yükseltmek ve başarı oranını artırmak için uygulanır. Bu tedaviyi almanızı öneriyoruz. Doktor önerisi ile bebeğin kalp atışı duyulana kadar kullanılabilir.

SERUM TEDAVİSİ (İNTRALİPİD) NEDİR?

serum tedavisi İntralipid , soya fasulyesi yağı, yumurta fosfolipitleri ve gliserinden oluşan bir serumdur. Bu serumun rengi süt rengi gibi beyazdır. Tıpkı diğer serumlar gibi damar yolundan uygulanıyor . Böylece daha önce olumsuz sonuçlanan bireylerin tedavilerine olumlu yönde katkı sağlıyor.
Bu tedavide bizlere düşen görev, tüm tüp bebek hastalarımıza bu olanağı sağlayabilmektir.Anne ve baba adaylarına tedavi sürecini detaylı bir şekilde aktarmak ve onaylarını almak gerekır. tedavi süresi boyunca onlara manevi destek sağlayarak bilgilendirip yanlarında olmak görevimizdir.
Tüp bebek tedavisinde birçok test ve farklı adımlar bulunmaktadır,  bunu dikkate alarak hazırlıklı olmanız gerekiyor. Birlikte aşmamız gereken olumsuzluklar olabiliyor. Sigara alkol kullanımı, dengeli beslenme yada kullandığınız farklı ilaçlar varsa bunların kontrolünü ve   takibini birlikte yapıyoruz.
Daha önce tüp bebek tedavisi uygulanıp başarısızlıkla sonuçlanan işlemlerde hastalarımızın anamnezini aldıktan sonra , istenilen kan testleri , ultrason ve görüntüleme yöntemleri sonuçlarını da değerlendirmeye alıyoruz. Böylelikle hastalarımıza en doğru tedavi seçeneğini aktarıp sürekli iletişim halinde olarak bu süreci birlikte yürütüyoruz.
Çıkan sonuçlar doğrultusunda tedavide kullanılacak ilaçların ayarlaması yapılır. Gerekirse tüm sürecin başarılı bir şekilde ilerlemesi için doktorunuz destekleyici ek ilaç takviyesi yapabilir.
 
Bu süreci birlikte, keyifli bir şekilde, elimizden gelenin en iyisini yaparak, sizi stres altına sokmadan geçirmenizi sağlıyoruz.İlk görüşmemizden tedavinizi tamamlayana kadar en iyi şekilde hızmet  sunmak için  donanımlı bir ekiple sizinle birlikteyiz. Size en uygun tedaviyi uygulayarak aile olmanızı sağlamak hedefimizdir.