Kıbrıs Konaklama ve Ulaşım Bilgileri

Tüp Bebek İçin Kıbrıs'a Konakla ve Ulaşım Nasıl Olur ?

 

Ekibimiz hastalarımıza uçak bileti, ulaşım ve konaklama konularında paket ücretler sunarak onların sadace tedavilerine konsantere olmalarını sağlıyor. Tedavi süreciniz belirlenirken sizin için en uygun uçuş saatleri belirlenerek seyahatiniz planlanır , konaklama ve ulaşım konusunda düşünmenize gerek kalmaz.. Uçağınız havalimanına indiğinde hastanemizin özel söförü sizi kapıda karşılayarak otele ulaşmanıza yardımcı olur. Sunulan seçeneklere göre otel belirleyerek konaklama şeklinize kendiniz karar verebilirsiniz. Tedavi sürecince otel ile hastane arası ulaşım bizim tarafımızdan karşılanır. Tedavi sonrasında yine uçuş saatinize göre şöförümüz sizi havalimanına götürerek yolculuğunuza yardımcı olur.

Tedaviye gelmeden önce anlaşmalı otellerimizden birini seçerek tüm tedavinizin bizim tarafımızdan organize edilmesini isteyebilirsiniz. Tedavinizin sürecini kapsayan uçak biletleriniz ( 2 kişi gidiş-dönüş ), otel konaklaması ve Kıbrıs içi ulaşım için paket ücretler sunarak sadece tedavinize odaklanmanıza yardımcı oluyoruz.

Paket almak istemeyen hastalarımız, uçak biletlerini kendileri aldıkları taktirde anlaşmalı olduğumuz otellerden indirimli fiyat alıp, sizler için rezervasyon yapabiliyoruz.

Dileyen hastalarımız günübirlik iki kez gelip tedavi süreçlerini tamamlayabilirler.

Kıbrıs’a Gelirken Unutulmaması Gerekenler :

Belirtilen uçuş gününde, uçağın kalkış saatinden en az 2 saat önce havaalanında bulunulmalıdır. Türkiye vatandaşlarına vize gerekmemektedir. K.K.T.C’ye nüfus cüzdanı yada pasaport haricinde kimlik belirleyici herhangi bir kimlik kartı ile giriş yapılamaz. Uçuş yapacak olan kişilerin nüfus cüzdanlarını mutlaka yanlarında bulundurmaları gerekmektedir.

Mevcut cep telefonlarının ( sadece Turkcell ve Vodafone ) adada kullanılabilmesi için uluslar arası kullanıma açık olması gerekmektedir. K.K.T.C.’ye geldiğinizde yapacağınız yurt içi gerekse yurt dışı aramalarınızda daha ucuza konuşmanızı sağlayacak kontürlü hatları çok kolay temin edebilirsiniz.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)

Kıbrıs, Sicilya ve Sardunya’dan sonra Akdeniz’in üçüncü büyük adasıdır. Başkenti Lefkoşa olan KKTC’nin nüfusu yaklaşık 264,000 dolaylarındadır. Kuzey Kıbrıs ,bozulmamış doğa güzellikleri, eşsiz tarihi zenginlikleri ile Akdeniz’de cennet bir adadır. Kuzey Kıbrıs, dost canlısı insanları neredeyse tüm yıl boyunca güneşle yıkanan kilometrelerce uzunluğundaki kıyı şeridi;altın kumsalları ve 9000 yıllık görkemli tarihi ile sizlere misafirperver karşılamayı sunar. Kuzey kıbrıs sahillerinde,güzellik ve aşk tanrıçası Afrodit’in doğduğu yer olarak geçen Altın Kumsal’dan Caretta Caretta kaplumbağalarına ev sahipliği yapan Alagadi’ye, eşsiz kumsalıyla büyüleyici bir atmosfer sunan Bafra’dan Girne’deki Çıkarma Koyuna kadar birçok farklı seçenek vardır.

Girne ‘de gezilebilecek yerler:

Girne Limanı, Girne Kalesi, Beylerbeyi, St.Hilarion Kalesi, Hz.Ömer Türbesi, Batık Gemi Müzesi, Bufavento Kalesi, Barış ve Özgürlük Müzesi, Çeşitli Kilise ve Manastırlar.

Lefkoşa’da gezilebilecek yerler:

Barbarlık Müzesi, Bedesten, Haydar Paşa Camii, Selimiye Camii,Etnoğrafya Müzesi, Büyük Han, Kumarcılar Hanı, Büyük Hamam , Derviş Paşa Konağı.

Ülkeye Giriş:

Tc vatandaşları kimlik veya pasaport ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne giriş yapabilirler. Sürüş ehliyeti ile kesinlikle giriş yapılamamaktadır.

Kıbrıs’ta İklim:

Kıbrıs’ta Yaz aylarında ortalama sıcaklığı 30 derecedir.En soğuk aylarda ise 10 derecedir.Dört mevsim güneş alır ve yaz sezonu oldukça uzundur.Tipik Akdeniz iklimi yaşanır.Yazlar kuru ve sıcak,kışlar ılık ve yağışlı geçer.

GSM – TELEFON:

Kuzey Kıbrıs’ta GSM merkezli cep telefonları kullanılabilir. Uluslar arası dolaşıma açık olmalıdır.

İngiltere’den Kıbrıs’ı aramak için (0090 392) kodunu,sonrada aradığınız numarayı çeviriniz.

Şehir kodları, Girne için 81, Mağusa için 38 ve Lefkoşa için 22 ‘dir.

Kıbrıs’ta Trafik:

Kuzey Kıbrıs ‘ta Trafik akışı soldandır.

Kıbrıs Mutfağı:

Akdeniz ve Türk mutfağının ortak özelliklerini yansıtan kendine özgü geleneksel yemek ve mezeleri vardır.

Hemen herkesin tatması gereken yiyecekler :

Hellim peyniri, Kuyu / Küp Kebabı, Şeftali Kebabı, Molehiya yemeği vs… İçeceklerden ise;Gül suyu, Zivaniya (üzümden yapılan kıbrıs içkisi), Kıbrıs Konyağı vs.