RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Vajina Estetiği Nedir?

Vajina Estetiği Nedir?

VAJİNA ESTETİĞİ OPERASYONU

İÇ DUDAK ESTETİĞİ / LABİOPLASTİ

Her bayan kendini iyi hissetmek ve kendilerini beğenmek ya da beğendirmek adına dış görünüşlerine önem vermektedir. Gerek güzel hissetmek, gerekse bazı gereklilik durumlarından ötürü uygulanan estetik yöntemleri günümüzde birçok bayan tarafından tercih edilmektedir.
Bu estetik yöntemleri içerisinde, popüler durumda olan vajina estetiği ve labioblasti de bulunmaktadır. Labioblasti daha çok, vajina bölgesinde oluşan sarkma, esneme gibi kötü görünümün ortadan kalkması için uygulanmaktadır.

Labioblasti (Vajina-İç Dudak Estetiği) Kimlere Önerilir?

 • Normal doğum sonrası vajina bölgesinde oluşan esnemeleri gidermek isteyen bayanlara,
 • İç dudakları herhangi bir hoşnutsuzluktan ötürü düzeltmek isteyen bayanlara,
 • Cinsel hazzı artırmak isteyen bayanlara,
 • İç dudak kısmında sarkma olan bayanlara,
 • Kendi cinsel organını / vajinasını görsel (anatomik) olarak beğenmeyen bayanlara,
 • Vajinadaki küçük dudaklarının (labio minoralar), doğuştan asimetrik şekli olan bayanlara, (bu bayanlarda küçük dudaklar, fil kulağı şeklinde, geniş yüzeyli olur.)
 • Küçük dudakların olması gerektiğinden büyük veya asimetrik olan bayanlara,
 • Vajina daraltmak isteyen bayanlara,
 • Doğum esnasında yapılan ‘epizyotomi’ denilen kesileri olan bayanlarda, cinsel tatmini engelleme durumu söz konusuysa,
 • Vajinadaki idrar torbası kısımlarında oluşan sarklamaları olan bayanlara, (bu sarkma hem idrar tutumamaya neden olabilir hem de cinsel fonksiyon açısından bozukluğa neden olabilir.)
 • Rahim/uterus gibi ‘ileri derece’ sarkması olan bayanlara,

Ve bunlara benzer vajinal şikayetleri olan bayanlara plastik estetik operasyonlar yapılabilmekte ve bayana psikolojik açıdan moral, rahatlık ve cinsel hayata pozitif katkıda bulunulabilmektedir.
Gereklilik veya görsellik açıdan tüm bayanlara vajina estetiği / iç dudak estetiği operasyonu yapabilmekteyiz.

Vajina Daraltılması Vaginoplasti  (Colporaphy Posterior Ameliyatı)

Kadınlardaki cinsel organ  vajina bölgesi birçok nedenden dolayı genişleyebilmektedir. Örneğin, bayan bir veya birden fazla doğum yapmışsa, daha önce kürtaj durumu olduysa, çok sık sayıda cinsel ilişkiye giriliyorsa veya vajen bölgesinde erken yaşlanma veya yaşlanma söz konusuysa vajina daraltılmasını önermekteyiz. Çünkü bu genişleme durumu kalıcıdır. Yıllar geçse bile rahim eski haline gelmez ve bu kişide sıkıntılar oluşturabilir. En önemlisi, cinsel ilişki açısından sıkıntı yaratabilmektedir. Vajina, penisi iyice sarmadığı zaman iki taraf açısından da tatminsizlik durumu oluşturur. Genişlemiş bir rahim, ilişki sırasında çiftlerin zevk alma ihtimalini çok azaltır.
Vajinoplasti ile hem vajinanın görselliği hem de işlevi açısından güzel bir onarım yöntemidir. Vajina küçük bir operasyon ile daraltılır, istenilen görünüme ulaştırılır ve cinsel hayatın da daha tatminkar  olmasını sağlar. Bu işlem için bayanın evli olması gerekmiyor.

Labioplasti (Vajina İç dudak estetiği)

Baze bayanlarda vajinada bulunan iç dudakların (labiumların) yeniden şekillenmesi operasyonuna labioplasti denilmektedir.
Vajende yapısal olarak bozukluğu olan bayanların, iç dudakları asimetrik, normalden geniş, bozuk şekilli, uzun olabilir. Görsel açıdan kötü ve estetik olmayan bir görüntü sergileyebilir. Bu da bayana hem ilişki sırasında ağrı verebilir, aşırı terlemeye neden olduğundan enfeksiyon kapmaya neden olabilir, kötü koku yayabilir, hem de psikolojik açıdan etkiler, mutsuz eder.
Labioplasti, bakire kızlara da uygulanabilmektedir. Kızlık zarı iç kısımda olduğu için hiçbir şekilde zara zarar gelmez.