RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Yumurta ve Embriyo Dondurma

  Yumurta ve Embriyo Dondurma

  Kıbrıs Yumurta Dondurma, Sperm Dondurma ve Embriyo Dondurma İşlemi

  Bildiğiniz üzere, hamile kalma arzusu olan çiftler için kadının yaş faktörü çok önemlidir. Bayanın yaşı ilerledikce, hamile kalabilme ihtimali giderek azalmaktadır. Fakat artık dondurma işlemleri sayesinde ister kısa, ister uzun zamanlı olarak hücrelerinizi özel ortam ve laboratuvarımızda sizler için saklayabiliyoruz.
  Belirtmek isteriz ki; uygulanan sperm dondurma, embriyo dondurma ve yumurta dondurma işlemleri, sanıldığı gibi dondurup çözüldükten sonra kalitesini kaybetmiyor.. Dondurma çözme yöntemi sayesinde, taze kullanılmasıyla aynı gebelik şansını vermektedir.
  Anne adayının yumurtalıklarının özel ilaçlar ile uyarılmasını sağladıktan sonra, topladığımız yumurta hücrelerini eğer hemen kullanmak istemiyorsa, şu an gebelik düşünmüyorsa, hastanemizin laboratuvarında uzun yıllar saklayabilmekte ve bayan gebelik düşündüğünde o yumurtaları çözdürüp tekrar kullanılabilmekteyiz. Bahsettiğimiz gibi; bayanın yaşı kaç olursa olsun, yumurtaların yaşı, dondurulduğu zamandaki yaş gibi olmuş olacaktır. Yumurta toplama işleminin ardından, yumurtalar, etrafındaki hücrelerinden temizlenir ve olgun olan, iyi kalite yumurtaların hepsi, ayrı ayrı dondurulur.
  Yumurta dondurma işleminden sonra, yumurtaların tümünü de nitrojen sıvısının içerisine koymaktayız.  Ortalama -196°C’lık bir ortama girmiş olurlar. Dolayısıyla, yıllarca aynı kalitede kalmaya başarabiliyorlar.
  Çözdürüldükten sonra kullanılan yumurtalar ile dünyaya gelecek bebeklerin bu işleme bağlı herhangi bir hastalığı, genetik problem olmaz.

  Yumurta Dondurma Embriyo DondurmaSağlık probleminiz mi var?
  Kariyer planı mı yapıyorsunuz?
  Hemen evlenmeyi düşün müyor musunuz?
  Çocuk sahibi olma planınızı daha sonraya mı bıraktınız?  

  O zaman dondurma işlemi tam sizin için diyebiliriz!

  Kadınların Yumurta Dondurma İşlemi Kimlere Yapılabilir ?

   

  • Bebek sahibi olma planınızı ileriki yaşlarınıza atmışsanız,
  • Henüz evlilik planınız yoksa ve yaşınız 30 yaşı geçmişse,
  • Ailede erken menapoz durumu varsa, erken menapoza grime ihtimali olanlar bayanlara,
  • Tüp bebek tedaviniz sırasında hiperstimülasyon (aşırı uyarılma) olmuşsanız,
  • Yine, tüp bebek tedavi sırasında, yumurtaların toplanma günü erkek hastanın sperm vermeye gelememesi durumunda,
  • Sağlık probleminden ötürü yumurtalıklarının alınacağı bayanlara,
  • Kanser tedavisi vb. tedaviler görecek olan bayanlara, yumurtalıklarının bir daha çalışmama olasılığına karşın,

  sizlere yumurta dondurma işlemini önermekteyiz. Sağlık probleminden dolayı veya keyfi olarak bu işlemi yaptırabiliyorsunuz. Dondurma işlem ile yumurtalarınız saklanılır ve yaşınız kaç olursa olsun, sağlıkla duran yumurtalarınız tüp bebek tedavisi ile işlemlerden geçip sizlere transfer edilebilir, hamile kalmanız sağlanabilir.
  Embriyo dondurma işlemi yapıldıktan sonra artan dondurulabilecek kalitedeki embriyo dondurma işlemleri için kliniğimizde çiftin onayı alındıktan sonra vitrifikasyon tekniği ile dondurulmaktadır. Böylece, daha sonra yumurtalıkları uyarmaya gerek kalmadan dondurulmuş embriyoları transfer edebiliyoruz. Vitrifikasyon tekniği ile çok başarılı sonuçlar alıyoruz. Yavaş veya klasik dondurma teknikleri ile karşılaştırıldığında embriyolar dondurma işleminden daha az zarar görüyor, gebelik oranı dondurulmamış embriyolara benzer sonuçlar veriyor.

  Embriyo Dondurma İşlemi Kimlere Önerilir?

   

  • Tamamlanmış bir tüp bebek işlemin ardından, transfer edilen embriyolarınız dışında elimizde daha fazla embriyonuz var ise, o embriyoları ikinci bir tüp bebek işlemi için (1. bebeğe kardeş veya 2. bir tüp bebek denemesi için) embriyolar saklanabilir.
  • Tüp bebek transferi sonrasında artan yumurtalar donudurulduğu zaman, bir tüp bebek işleminde bayanın bu kez hormon iğnelerini kullanmasına gerek kalmaz çünkü yumurta toplama işlemi yapılmayacaktır.
  • Bu durum erkek için de geçerlidir. Erkek hastamızın tekrardan gelip sperm vermesine gerek kalmaz. Çünkü spermlerle döllenmiş olan yumurtalar laboratuvarımızda donmuş olarak bulunacaktır.
  • Dondurma işlemi sayesinde, yeniden yapılacak olan tüp bebek işlemi için (daha önceki gbi) 3-5 gün kıbrıs’ta kalınması gerekmeyecek. Sadece bayana transfer için, 1 günlüğüne Kıbrıs’a gelinmesi yeterli olacaktır.
  • Bayanın, tüp bebek tedavisi sırasında hiperstimülasyon (aşırı uyarılma) durumu oluştuysa, embriyolar döllenilir ve birkaç ay sonra transfer işlemi gerçekleşir.
  • Herhangi bir sebep ile, transfer işlemini daha sonraya planlayan kişiler için, embriyo dondurma işlemini önermekteyiz.

   

  Sperm Dondurma İşlemi Kimlere Uygulanır?

   

  • Sağlık probleminden dolayı, spermlerini veya sperm kalitesini kaybetme ihtimali olan erkeklere (örnek: kanser tedavisi),
  • Sperm üretim olmayan kişilerden TESA/TESE/Mikro TESE gibi işlemler sayesinde sperm elde edilen erkeklere,
  • Menide çok az sayıda spermi olan erkekler için,
  • Herhangi bir sağlık probleminden ötürü testislerinin alınması gereken erkeklere,

  Sperm dondurma işlemini önermekteyiz.