Deprecated: __autoload() is deprecated, use spl_autoload_register() instead in /home/tupb2904/public_html/wp-content/themes/solo/inc/PHPMailer/PHPMailerAutoload.php on line 45
Neden Kıbrıs | Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Neden Kıbrıs

Neden Kıbrıs

Neden Kıbrıs'ta Tüp Bebek Yapılmalı?

Neden Kıbrıs’ta Tüp bebek tercih edilmelidir sorusuna cevap vermek gerekirse ; bir türlü çocuk sahibi olamayan eşlerin, yüksek başarı oranı kanıtlanmış tüp bebek yönteminin neden tercih edilmesi gerektiğini anlamak için tüp bebek yönteminin ne olduğunu ve yöntemin hangi aşamalardan geçtiğini anlamak gerekir.
Basitçe; anneden alınan döllenmeye hazır yumurtanın dış ortamda babadan alınan sperm hücresi ile döllenmesini sağlamak ve döllenen yumurtayı ana rahmine tekrar yerleştirmekten ibaret olan bu işlemle bir türlü çocuk sahibi olamayan çiftlerin çocuk sahibi olmak için denedikleri bir yöntemdir.

Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

Kıbrıs tüp bebek merkezlerinde son derece gelişmiş tıbbi cihazlar ve işinin ehli tüp bebek uzmanı Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen ile yapılan Kıbrıs tüp bebek tedavi yöntemleri yüksek bir başarı oranını yakalamıştır.
Son derece kolay bir yöntem olması acısız ameliyatsız bir yöntem olması ve başarı şansının yüksek olması bu yöntemin tercih edilme sebebidir.
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezlerinde tüp bebek uzmanı Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen’in gözetimi altında hamile kalınmayı önleyen tüm sebepler yapılan tetkiklerle ortaya çıkarılmakta ve problem çözülebilmektedir.
Örneğin çocuk sahibi olunamamasının nedenleri kolay bir şekilde ortaya çıkarıldığı için sorunun anneden mi yoksa babadan mı kaynaklandığı kolayca ortaya çıkarılabilir.
Anne yumurtalarının döllenme için yeterli olgunluğa ulaşmaması, baba spermlerinin yeterli kalite ve sayıya ulaşmaması, yumurta olgunlaşmışsa bile rahimde hamileliği engelleyen bir takım faktörlerin ortaya çıkarılması ve sorunun çözülmesi mümkün hale gelmiştir.
Özellikle baba adaylarının menisindeki sperm sayılarının ve kalitesinin düşük olması önceleri aşılmaz bir problem iken tüp bebek tedavi yöntemleri ile testislerden sağlıklı spermlerin alınması sureti ile kolayca çiftlerin tüp bebek sahibi olmaları sağlanabilmektedir.
Tüp bebek yapmaya karar veren çiftler için farklı metotları olan bu yöntemin hangi metotlar uygulanarak yapılacağına Kıbrıs tüp Bebek Merkezlerinde tüp bebek uzmanı Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen ile görüşme esnasında karar verilir.
Anne ve baba adayında yapılan muayeneler ve tetkikler sonrasında uygulamaya konulan tüp bebek tedavisinde; anneden alınan yumurta ve babadan alınan sperm hücreleri döllenerek embriyo elde edildikten sonra anne rahmi çeşitli sıvılarla temizlenir ve embriyo rahme yerleştirilir.
Bu işlemden sonra hamilelik dönemi başlar. tüp bebek uzmanı Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen‘in önerileri ışığında düşük yapma gibi olumsuz durumlarla karşılaşmamak için önerilere dikkatle uyulur. Ön muayenelerde tüp bebek yapılırken ilaçlı tüp bebek yöntemi ve ilaçsız tüp bebek yöntemlerinden uygun olanı seçilir ve tedaviye başlanır.