Yumurta Donasyonu Herkeste Uygulanabilir mi?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Yumurta Donasyonu Herkeste Uygulanabilir mi?

Yumurta Donasyonu Herkeste Uygulanabilir mi?

Yumurta Donasyonu Herkeste Uygulanabilir mi? Yumurta donasyonu yumurta hücrelerinde problem bulunan bayanlar için düşünülen alternatif bir yöntemdir. Pek çok kişinin bildiğinin aksine problemi bulunan anne adayı üzerinde uygulanan bir yöntem değildir. Yöntemin temelinde değişim vardır! Üreme hücresinde problem bulunan anne yalnızca taşıyıcı olarak görev alır. Sağlıklı bir kadın donörden alınan yumurta hücresi ile anne adayının eşinin sperm hücreleri bir araya getirilerek embriyo oluşturulmaya çalışılır.
İlginizi çekebilir: Yumurta Donasyonu Nedir?
Ortaya çıkarılan yumurtalar büyütülür ve neticesinde embriyo oluşturulur. Baba adayının sperm hücreleri yeterli kalite ve oranlarda ise; büyük olasılıkla problemsiz bir gebelik ortaya çıkarılır. Bebeğin annesi mantıkta farklıdır ancak; anne adayı kendi bebeği olarak bu çocuğu dünyaya getirir. Laboratuvar ortamında döllenen yumurta hücreleri anne adayının rahmine nakledilir ve süreç tamamlanarak hamilelik sürecine geçilir. Talep eden çiftlerde uygulanabilecek yöntemlerdendir ancak; bu yöntemin uygulanabilmesi adına kadın kaynaklı kısırlık durumunun tespit edilmesi gerekir. Anne adayının hamile kalamayacağı ya da çok zor hamile kalabileceği tespit edildikten sonra çiftlerin onayı ile bu yönteme geçiş yapılabilir.
Yumurta Donasyonu Herkeste Uygulanabilir mi? Tüp bebek tedavisi bilindiği üzere yüksek harcamalar gerektiren bir tedavi ve günümüzde yüksek gelirli aileler dışında kalan orta gelirli aileleri birden fazla yapıldığında zorlayabilir. Bu yüzden; birkaç denemenin ardından ümitleri tükenen çiftlerin maddi anlamda problem yaşamaları ile birlikte çabalarından vazgeçebildikleri dikkat çeker. Donasyon yöntemi bu noktada devreye girerek çiftlerin henüz seçeneklerinin bitmediği gösterilir. Kıbrıs tüp bebek alanında muazzam düzeylerde.

Yorumlar