Sperm Donasyonu Hangi Durumlarda Uygulanır?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Sperm Donasyonu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sperm Donasyonu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sperm Donasyonu Hangi Durumlarda Uygulanır?

Sperm donasyonu hangi durumlarda uygulanır? soeusu çok önemlidir .Erkeklerin ejekülatında bazı nedenlerden dolayı sperm hücresi yer almayabilir.  Böylesi bir durumda testisten enjektör iğne yardımıyla çekilen sperm hücresi ile yumurta hücresi laboratuvar ortamında döllenmeye çalışılır. Bu uygulamaya tüp bebek uygulaması adı verilmektedir. Bu uygulamada erkek kaynaklı bir başarısızlık durumunda defalarca denenmesine rağmen gebelik sağlanamadıysa; sperm donasyonu akıllara gelir. Teknik olarak baba adayı çocuğun kendi babası olmaz anne öz annesi olur ve baba farklı bir adayın spermi kullanıldığından farklı olur ancak; bebek çiftin kendi bebekleri olur.
Biyolojik anlamda babanın farklı olması bazı erkek adayları için sorun teşkil edebildiğinden bu yönteme yaklaşmayabilir ancak; bazı baba adaylarının çaresiz duruma düşmeleri halinde sıcak baktıkları uygulamalardan olduğunu söylemek mümkün. Anne ve baba adayının fizyolojik ve psikolojik yapılarına en uygun donörün spermi Amerika, Danimarka gibi ülkelerde yer alan sperm bankalarından talep edilir ve sperm hücreleri teslim alındığında uygulamaya başlanır. Anne ve baba adayının her türlü özelliğine yakın bir adayın sperm hücrelerini değerlendirmek esas faktörlerdendir.  Hepatit B ve C, AIDS gibi hastalıkların taşıyıcısı olmayan, belirli bir kalıtsal rahatsızlığı bulunmayan sağlıklı adaylar donör olarak kabul edilir.
Tedavi ve yöntemlerin başarıya ulaşabilmesi noktasında doğru merkez seçimi ve doğru uzman doktorlara kendinizi emanet etme durumunuz gerçekten önemlidir. Bu husus üzerinde yeterince durmalı ve araştırmalar yaparak doğru merkezlere adım adım yaklaşmalısınız. Kıbrıs yumurta donasyonu anlamında da başarılı uygulamaların gerçekleştirildiği noktalardan. Kadın kaynaklı problemlerin halledilemeyecek durumlarda olması halinde sağlıklı kadın donörden alınan yumurta hücresinden yararlanılır.]]>

Yorumlar