Sperm Donasyonu Ülkemizde Uygulanıyor mu?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Sperm Donasyonu Ülkemizde Uygulanıyor mu?

Sperm Donasyonu Ülkemizde Uygulanıyor mu?

 

Sperm Donasyonu Ülkemizde Uygulanıyor mu?

Sperm donasyonu ülkemizde uygulaması yasak uygulamalar arasında yer almakta. Erkek kaynaklı sperm problelerinde ağırlıklı olarak çiftlerin talebi ile tercih edilen uygulamanın genel anlamda sonuç verdiği ancak; bebeğin biyolojik babasının farklı olduğunu söylemek mümkün. Günümüz şart ve olanaklarında bebek sahibi olmanız eski dönemlerde olduğu gibi zor bir süreci kapsamıyor. Eski dönemlerde yapabilecekleriniz belirli sınırlara sahipti ancak; günümüz gelişen olanakları gerçekten muazzam imkanlar tanımakta.
Çift için kullanılacak spermin belirlenmesi noktasında dikkat edilen hususlar çiftlerin fizyolojik özellikleri ve karakteristik özelliklerine uygun bir donör bulunması olmakta. Tüm bilgileri kaydedilen çiftlere en yakın ve benzer nitelikler belirlenmekte. Bu nasıl sağlanıyor diyorsanız; donör ismi verilen sperm bağışçılarının meslekleri, öğrenim durumları, fizyolojik özellikleri sisteme kaydedilmekte ve aileye benzer niteliklere sahip sperm ihtiyacında da bu özelliklerden yararlanılmakta.
Kıbrıs yumurta donasyonu noktasında da başarılı uygulamaların altına imzanın atıldığı bölgelerden. Tüm dünya genelinde gerçek anlamda dikkat çekici çalışmaları yapmayı başaran Kıbrıs’ın bu anlamda önemli bir ziyaret noktası haline gelmeyi başardığını ifade etmek mümkün. Doğru noktayı arıyorsanız; Kıbrıs genelinde bir tüp bebek merkezi aramanız gerçekten önemli. Ada genelinde faaliyetlerine ara vermeden kesintisiz olarak devam eden onlarca tüp bebek merkezinin bilimsel ve teknolojik tabanlı çalışmaları ile gerçek anlamda dikkat çekici faaliyetler sergilediklerini söylemek mümkün. Doğru merkezlerde doğru uzmanlar tarafından gerçekleştirilen uygulamaların gerçekten muazzam etkilerle karşılaştırdığı görülecektir.

Yorumlar