Kıbrıs Tüp Bebek Yönteminde İyi mi?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  [anr_nocaptcha g-recaptcha-response]

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Kıbrıs Tüp Bebek Yönteminde İyi mi?

  Kıbrıs Tüp Bebek Yönteminde İyi mi?

  Kıbrıs Tüp Bebek Yönteminde İyi mi?Kıbrıs tüp bebek yönteminde gerçek anlamda iyi düzeylere ulaşmayı başarmıştır. Dünya genelinde bilinir ve her yıl binlerce çifti adaya davet eder. Birçok alanda önemli gelişme ve devrimlerin yaşandığı Kıbrıs güzel doğası ile tedavi için gelen çiftlere aynı zamanda güzel bir seyahat imkanı tanır. Eşinizle birlikte kısa bir seyahate çıkmak ve elinizdeki bebek sahibi olma imkanını bu yönde değerlendirmek isterseniz; Kıbrıs sizler için uygun bir durak olacaktır.
  Anne baba olmak isteyen çiftlerin tüp bebek merkezine başvurmasının ardından ilk olarak değerlendirme görüşmesi gerçekleştirilir. Daha önce bu yönde bir uygulama gerçekleştirildi mi? Bu soru yöneltilir ve bu doğrultuda tetkikler planlanır.  Tetkik sonuçlarına göre uygun bir tedavi yöntemine karar verilir. Ayrıntılı bir jinekolojik muayene ve ultrasonografi ile anne adayının üreme organı anatomik bakımdan incelenir. Gerçekleştirilecek uygulama çiftler anlatılır, başarı oranlarından bahsedilir. Onayın alınmasının ardından gerekli hazırlıklar tamamlanıp tüp bebek uygulamasına başlanır.
  Kıbrıs Tüp Bebek Yönteminde İyi mi? sorusunun cevabı çıftlere göre deyişkenlik gösterir.Yumurta donasyonu yöntemi tüp bebek denemesi daha önce defalarca yapılmasına rağmen başarılı olunamayan gebelik durumlarında bayan kaynaklı yumurta hücresi problemlerinde tercih edilen bir yöntemdir. Yumurtlama fonksiyonunu yerine getiremeyen anne adayının yerine bu fonksiyonu sağlıklı bir biçimde devam eden donörden alınan yumurta hücresi ile baba adayının sperm hücresi bir araya getirilir ve gebelik bu şekilde sağlanmaya çalışır. Donasyon ve tüp bebek yöntemleri belirli başarı oranları bulunan yöntemlerdir. Kesin gebelik sağlayan  uygulamalar olduğunu belirtmek doğru olmaz ancak; günümüz şartlarında on binlerce çiftin bebek sahibi olmasını sağlayan yöntemlerden olduğu bilinir.

  Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

  Mürüde Çakartaş Dağdelen 24 Nisan 1977’de Kıbrıs Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

  Yorumlar