Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor?

Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor?

Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor? Bu herkesin merak ettiği birkonudur.Teknolojinin zirvelerde seyrettiği yaşadığımız dönemlerde gelişen olanakların pek çok anlamda insanlara birtakım imkanlar tanıdığı dikkat çekiyor. Tüp bebek tedavisi ile ortaya çıkarılan, elde edilen embriyoların beklemeye gerek kalmadan incelenerek hangi cinsiyette olduğu dahi belirlenebilmekte.  PGT yani; Preimplantasyon Genetik Tanı yöntemiyle; bebeğin cinsiyetinin vakit kaybetmeye gerek kalmadan belirlenebildiği bir süreçten bahsetmekteyiz.  Yalnızca cinsiyet seçimi imkanı tanımakla kalmayıp aynı zamanda dünyaya gelecek bebeğin genetik sağlığını da ortaya çıkaran bir yöntemdir.
Cinsiyet Seçimi Nasıl Yapılıyor? Adet kanamasının 2. veya 3. günü anne adayında yapılan FSH, LH, E2, AMH ve PRL, TSH, T3, T4, Açlık Kan Şekeri, Tam Kan Sayımı, Üre, AST, ALT, HbsAg, Anti-HCV, HIV gibi testler gerçekleştirilmekte. Rahim içinin uygun olup olmadığının belirlenebilmesi adına da Pelvik USG ya da HSG filmi talep edilmekte. Bayandan yumurta hücrelerinin toplanması eşten sperm numunelerinin alınması ve yumurta hücrelerinin rastgele olacak şekilde döllenmesi. Ardından elde edilen en iyi kalitedeki embriyoların 3 gelişim günü sağlık ve cinsiyet yönünden taranması işlemlerinden oluşmakta. Embriyo gelişiminin 5. gününde ise; sağlıklı embriyo seçimi ve anne rahmine transferi gerçekleştirilmekte.
Kıbrıs tüp bebek fiyatları dünya genelinde değerlendirildiğinde pek çok noktaya göre çok daha uygun aralıklarda olduğu dikkat çekmekte. Her yıl dünyanın çeşitli ülkelerinden on binlerce ailenin bu amaçla ziyaret etmesinin temelinde yalnızca fiyat faktörü yatmamakta. Aynı zamanda dünya standartlarında uygulanan uygulamalar ve tedaviler nedeniyle de öncelikli tercihler arasında yer almakta.

Yorumlar