Yumurta Donasyonu Nerede Yapılıyor?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Yumurta Donasyonu Nerede Yapılıyor?

  Yumurta Donasyonu Nerede Yapılıyor?

  Yumurta donasyonu tedavisi aşamaları nelerdir bilgi sahibi olarak yumurta donasyonu hakkında aklımıza takılan soruları yanıtlayabiliriz. Aklımıza takılan sorulardan biri de yumurta donasyonu nerede yapılıyor sorusudur. Yumurta donasyonu tüp bebek tedavisinden farklı olarak donörden alınan yumurtaların anne rahmine transfer edilmesidir. Yani tüp bebek tedavisinde olduğu gibi embriyo laboratuarda oluşturulur ancak yumurtaların alındığı kaynak değişmiştir. Temelde aynı aşamalar olsa anne adayı açısından farklı tedavi yöntemlerini kapsar.
  Tüp bebek tedavisinde anne adayına uygulanan yumurta tedavileri burada donöre uygulanır. Anne adayına ise rahim duvarı genişletme tedavisi uygulanır. Yumurta donasyonu tedavisi Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinde yapılmaktadır. Ancak tedavinin tüm aşlamaları için Kıbrıs’ta olmak gerekmez. Yumurta donasyonu için anne baba adayının Kıbrıs’ta beş gün kalması yeterlidir. Yumurta donasyonu için donör seçimleri yüksek titizlikle Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinde gerçekleşir. Anne baba adayına uygun donör seçimi ile yumurta donasyonu tedavi süreci başlar.
  Yumurta donasyonu hakkında her şey!

  Yumurta Donasyonu Tedavi Süreci 

  Yumurta donasyonu tedavi süreci anne adayı ve donör arasında adet günlerinin ayarlanması ile başlar. Bu aşamadan sonra donöre yumurta tedavilerinin uygulanması anne adayına da rahim genişletme teravilerinin uygulanması aşamaları vardır. Tüp bebek tedavisinde anne adayına uygulanan tedavi aşamaları burada donöre uygulanır. Baba adayından kaliteli sperm hücreleri alınarak donörden alınan yumurtalarla birleştirilir. Oluşan embriyo anne rahmine yerleştirilir. Yumurta donasyonu nerede yapılıyor sorusunun cevabı hazırlık aşamaları hastanın kendi ülkesinde yapılabilir,  dölleme işlemi için on ikinci gün Kıbrıs’ta olmak gerekir şeklinde verilebilir.
  Yumurta donasyonu tedavi sürecinde donör seçimi anne baba adayına fiziksel olarak uyumlu adaylar arasından yapılır. Anne baba adayının tercihlerine de bakılarak sağlıklı ve kaliteli yumurtaların bağışçıdan alınarak anneye transferi sağlanır. Yumurta donasyonun en önemli aşaması transferden sonraki gelişim süreci aşamalarıdır. Bu gelişim süreci aşamalarında gebeliğin başarılı olup olmadığı belli olur. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi yumurta donasyonu tedavisinde %80 başarı oranıyla en başarı merkez olarak tanınmaktadır. Kıbrıs Tüp Bebek Merkezinde güvenilir, sağlıklı donörlerden alınan yumurtalar anne adayına başarıyla transfer edilir.

  Yumurta Donasyonu Herkese Uygun Mu

  Yumurta donasyonu tedavisi anne adayının yumurtalılarında sorun olduğu durumlarda uygulanır. Yani tüp bebek tedavisi için anne adayından yumurta alınamadığı durumlarda donörden yumurta alınarak anne adayına transfer edilir. Bebek sahibi olmak isteyen ve bu tür üreme sorunları olan herkes yumurta donasyonu tedavi ile bebek sahibi olabilir.
  Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi yumurta donasyonu tedavisinde güvenilir donör seçimi ve yüksek gebelik başarı oranlarıyla en iyi hizmeti sunmaktadır. Yumurta donasyonu tedavisini düşünen herkes yumurta donasyonu nerede yapılıyor diye düşünmeden en başarılı merkez olan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezini güvenle tercih edebilirler. Yumurta donasyonu tedavisini en başarılı ellerden alarak bebek sahibi olma sevincini yaşayabilirler.

  Jin. Op. Dr. Mürüde Çakartaş Dağdelen

  Mürüde Çakartaş Dağdelen 24 Nisan 1977’de Kıbrıs Yeşilyurt’ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi İngilizce bölümünden mezun oldu.

  Yorumlar