Tüp Bebek Zor Bir Tedavi midir?
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Tüp Bebek Zor Bir Tedavi midir?

Tüp Bebek Zor Bir Tedavi midir?

TÜP BEBEK ZOR BİR TEDAVİ MİDİR?

Tüp bebek tedavisi genel yaşam standartlarını etkilemeyen ve son derece kolay olan bir tedavidir. Ancak etkisi psikolojik yönde olabilmektedir. Endişe, korku, merak ve heyecan özellikle anne adayının yaşam düzeyinde değişikliklere neden olabilmektedir. Ancak cerrahi açıdan hiçbir riski olmayan ve kısa sürede gerçekleştirilen bir işlemdir.

Genel olarak tüp bebek tedavisi acısız ve ağrısız olarak gerçekleşir. Herhangi bir şekilde yatarak tedavi uygulanmaz. Çeşitli kontrollerden geçirilen çift testler süresince hastaneyi ziyaret eder ve evine geri döner. Tıp’ın gelişen yönünü sonuna kadar kullanan tüp bebek uzmanları bu süreçte en iyi yöntemleri tercih etmektedir.
Konforlu bir şekilde hizmet almak ve iyi sonuçlar elde etmek için hastanın geçmişi ve şuan ki durumu değerlendirilir. Buna bağlı olarak uzman kişiler ve kurumlar tüp bebek tedavisi uygular. Bu süreç esnasında erkek ve kadın çeşitli endişeler yaşabilir ancak bunlar tedavinin seyrini değiştirmez.
Tüp bebek tedavisi aşamalar halinde ilerler. Öncelikle kadının yumurta gelişimi gözlenir. Hormon ilaçları ile yumurtalardaki gelişim izlenir bu işlem 10-15 gün arası bir süreç içinde sağlanır. Olgunlaşan yumurtaya çatlama iğnesi yapılır ve 36 saat geçtikten sonra olgun yumurtalar toplanır. Bu toplama işlemi anestezi uygulanarak gerçekleştirilir.
Yarım saat süren bu işlem sonrasında bir saat hasta istirahat ettirilir ve sonra evine gönderilir. Alının olgun yumurtalar ile baba adayından alınan spermler anne rahmi dışında döllenerek belirli bir süre gözlenir. En kaliteli yumurta seçilir ve anne rahmine yerleştirilir.
Bu işlemde son derece acısız ve ağrısızdır. Embriyo yerleştirme işlemi denilen bu uygulamadan yaklaşık 15 gün sonra anne adayına gebelik testi uygulanır. Bu sonuç anne ve baba adayı için en önemli şeydir. Bu nedenle kısa görünen 15 günlük süreç oldukça uzun gelmektedir. Bu süreçte anne ve baba adaylarına stres ile baş etmeleri için çeşitli aktiviteler önerilmektedir.
Tüm bebek tedavisi oldukça kolay ve gününüz teknolojisi ile sorunsuz gerçekleştirilen bir tekniktir. Bu teknikte her şeyden önce uzman bir ekip ve kurum seçmek gerekmektedir. Tüp bebek tedavisinde diğer bir önemli detay ise şüpheci olmamak ve kesin olarak karar vermiş olmaktır.

Yorumlar