Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar

Tüp Bebek Tedavisi Hakkında Bilmeniz Gereken Detaylar

TÜP BEBEK TEDAVİSİ HAKKINDA BİLİNMESİ GEREKENLER

Sayısız çiftin en büyük isteklerinden biridir çocuk sahibi olmak. Bu konuda çıkan sağlık sorunlarını aşmak için Tıpbın nimetlerinden faydalanmak ise büyük ayrıcalıktır. Bu buluşların başında ise tüp bebek tedavisi gelmektedir. Hızla gelişen tüp bebek tedavi yöntemleri geçmiş yıllara oranda daha başarılı sonuçlar doğurmaktadır.

Kıbrıs tüp bebek tedavisi teknikleri birbirinden farklıdır. Bunların başında IMSI, Embriyoscope ve dondurma teknikleri gelmektedir. Bu tekniklerin seçimi ise hekim tarafından çiftlere bağlı olarak zaman ve nasıl uygulanacağına göre seçilmektedir. Tüp bebek tedavisinde önemli olan tedavinin uygulanacağı kurum, uygulama esnasında yer alacak ekip ve sonucun başarılı olmasıdır. Bu konuda başarı düzeyi yüksek kurumların tercih edilmesi büyük önem arz eder.
Tüp bebek tedavisine başvuran çiftlerin genel problemi infertilite diğer adı ile kısırlıktır. Tüp bebek tedavisine başlayacak çiftlerin öncelikle cinsel yaşam geçmişi ve genel aile hikayeleri değerlendirilir. Özellikle kadınlarda 35 yaşın altında kişilerin bu değerlendirme de tedaviye başlanması veya başlanmaması kararı verilir. 35 yaşın üzerinde 6 aylık cinsel değerler değerlendirilir. 38 yaşın üzerindeki kadın ve erkeklerde yumurta oluşumunda bir eksi görülüyor ve erkekte de sprem değerlerinde düşüklük saptanıyor ise tedavinin başlaması yönünde olumlu bir değerlendirme yapılabilmektedir.
Tüp bebek tedavisi öncesinde öncelikle aşılama yöntemi tercih edilir. Bu sayede sağlıklı yumurta elde edilmeye çalışılır. Ancak bu tedavide sonuç alınamıyor ise tüp bebek yöntemine geçilir. Burada bir diğer detay ise kadında bir hastalık veya hastalık geçmişi mevcut ise aşılama yöntemi yerine tüp bebek yöntemine direk geçilmesi doğru karar olacaktır. Bu hastalıkların başında tüplerin tıkalı olması, erkekte spermlerin az olması veya olmaması, kadınlarda 38 yaş üstü durumlar yer almaktadır.
Tüp bebek tedavisine başlarken öncelikle kısırlık testi çifte birlikte uygulanır. Daha sonrasında kadın ve erkek için farklı testler ile değerlendirmeler yapılır. Kadınlarda yumurtlama günü sadece ayda bir gündür. bu Bedenle dondurma yöntemi ile sağlıklı spermler dondurulur ve sonrasında tüp bebek tedavisi uygulanır. Tüp bebek tedavisi çoğunlukla 3 kez tekrarlanmaktadır.
Bu genel olarak tedaviyi deneyenler sayesinde edinilen bir sayıdır. Bu sayı dışında daha fazla sayıda deneme yapan çiftler bulunmaktadır. Başta da belirttiğimiz gibi önemli olan doğru merkezde, doğru ekip ile tüp bebek tedavi yöntemlerini tercih etmektir.

 

Yorumlar