Yumurta Donasyonu ve Modern Tedavi Yöntemleri

10 Eylül 2016

Modern tedavi yöntemleri gün geçtikçe tüm dünyaya yayılıyor ve yaygınlaşıyor. İnsanların önceleri büyük bir sorun olarak gördükleri pek çok problemin günümüzde tedavisi mümkün olan rahatsızlıklar arasında yer aldığını söylemek mümkün. Bilim dünyasında yaşanan gelişmelerin teknolojik buluşlarla desteklenmesi zaman içerisinde pek çok hastalığa modern çözümler üretilmesine neden olmuştur. Yıllar boyu pek çok çiftin can sıkıcı problemleri arasında yer almış olan kısırlığın akılcı çözümleri de günümüzde bulunmuş durumda.

Yumurta donasyonu bu yöntemlerden yalnızca küçük bir bölümü oluşturuyor. Kadın problemlerinin hakim olduğu vücutlarda sorun halledilemiyorsa; devreye sağlıklı bir donör sokularak gebelik gerçekleştirilmekte. Kadının kendi yumurta hücresi dışında sağlıklı bir donörden elde edilen yumurta hücresi kullanılmakta ve gebelik bu şekilde sağlanmakta. Yumurta hücreleri ne kadar sağlıklı olursa olsun ilk denemede gebelik sağlanacak diye bir durum söz konusu değil. Genel anlamda tedavinin başarı oranı %85. Bu yüzden başarı oranı oldukça yüksek olan tedavinin başarılı doktorlar tarafından yönetilmesi çok önemli. İyi bir şekilde yönetilen sürecin ardından gerçekten güzel sonuçlarla karşılaşılma ihtimali de artmış olacaktır. Sperm donasyonu da başarı oranı yüksek tedavi yöntemleri arasında yer almakta. Erkek sperm problemlerinin halledilememesi durumunda erkek donörden alınan sağlıklı sperm hücrelerinin kullanıldığı bir tedavi yöntemi. Kısırlığa neden olan bazı problemler ortadan kaldırılabilirken bazı problemler hiçbir şekilde ortadan kaldırılamayabilmekte. Alternatif bir tedavi yöntemi sayılabilecek donasyon yöntemlerinin bugün tüm dünya ülkelerinde uygulandığını söylemek mümkün. Ülkemizde sperm donasyonu yöntemi dini nedenlerden dolayı yasaktır ve uygun görülmemektedir. Ülkemizde bebek sahibi olmayı başaramamış çiftlerin yapacakları pek de birşey kalmadığında yurt dışına çıkarak alternatif tedavilerden yararlanmak istedikleri dikkat çekmekte. Kıbrıs tüp bebek ve diğer tedaviler için son derece cazip bir seçenek. Pek çok dünya ülkesine nazaran uygun fiyat aralıklarına modern tedavi yöntemlerinden yararlanabileceğiniz bir bölge olduğunu söylemek mümkün.

Avrupa ülkelerinden çok daha kaliteli tedavi imkanlarına sahip olan bir o kadar da hesaplı aralıklarda bulunan Kıbrıs’ın gerçek anlamda dikkat çekici seçeneklere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini inceleme noktasında son derece titiz olmanızı öneririz. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanında önemli isimlerinden birtanesi. Kendisini araştırdığınızda ciddi bir geçmişe ve kariyere sahip olduğunu bizzat göreceksiniz.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde