Yumurta Donasyonu Kimlere Yapılır?

28 Şubat 2017

Yumurta donasyonu yumurta hücresi problemlerinden dolayı yumurtlama fonksiyonunu tam olarak yerine getiremeyen anne adaylarında alternatif olarak düşünülen yöntemlerdendir. Annesi yabancı biri olsa da en azından babası kendi kocası olan pek çok bayanın çaresiz kalması durumunda bu yöntemi seve seve kabullendiği dikkat çekmekte. Yıllardır bebek sahibi olmayı bekleyen çiftlerin bu noktada fazla da seçim yapabileceği durumlar olmayabilmekte.

Donasyonun erkek ve kadın kaynaklı olarak gerçekleştirildiği yöntemleri mevcuttur. Sperm ya da yumurta hücresi nakli sorunun bulunduğu tarafı pasifize ederek sağlıklı bireylerden alınan hücrelerin üreme fonksiyonlarına dahil edilmesi mantığına dayanır. Erkek kaynaklı bir sorunda da anne adayı kendi annesi olsa da babası yabancı olmakta. Sperm nakli olarak ifade edilen bu yöntemde erkek kaynaklı problemlerde düşünülür ve de uygulanır.

Kıbrıs tüp bebek tedavisinde başarı ile karşılaştıran noktalardan biri olma özelliği ile yıllardır bilinir ve tercih edilir. Çeşitli nedenlerden dolayı dünya ülkelerinin büyük bir kısmında yasaklanmış olan birtakım tedavi yöntemleri yıllardır serbest bir şekilde Kıbrıs’ta uygulandığında gelişmeye imkan bulmuş ve kendini bu süre içerisinde göstermesine de fırsat tanımıştır. Gelişmiş dünya ülkelerinden çok daha kaliteli bir tedavi gerçekleştirtebileceğiniz Kıbrıs eşinizle birlikte sizleri bekliyor olacaktır. Hamileliğin minimum düzeydeki sorunlarla gerçekleştirilmesi ve sağlıklı bir bebeğin dünyaya getirilmesi adına doğru noktalarda doğru tedavilerin uygulanması gerekiyor. Tüp bebek ve diğer tedavi yöntemlerinde yasaksız bir süreçle karşılaşmak istiyorsanız; Kıbrıs sizler için uygun bir durak olacaktır.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde