Yumurta Donasyonu İle Mutlu Aileler

26 Şubat 2017

Tarihte ilk olarak ırk ıslahı amacıyla gerçekleştirilen damızlık boğalardan elde edilen spermlerin verimli ineklerin yumurtası ile cinsiyeti belirlenen embriyolar elde edilmiş ineklerde denenmiştir. Amerika’da John Buster tarafından ilk olarak insanlarda denenmeye başlayan yöntemin zamanla olumlu sonuçlarla karşılaştırmaya başlaması kısa bir süre içerisinde dünya geneline yayılmasına neden olmuştur.  Kıbrısın yumurta donasyonu ve tüp bebek tedavileri alanında öncü noktalardan olduğunu söylemek mümkün.

Bireysel özgürlüğü ön planda tutan Kıbrıs’ın tüp bebek, donasyon ve cinsiyet belirleme gibi yöntemlere katı bir tutum sergilememesi zaman içerisinde iyi bir gelişim elde etmesine ve pek çok başarılı gebelik oluşturmasına neden olmuştur. Mevzuata uygun bir biçimde gerçekleştirilen bu tedavilere uygun olmanız halinde yararlanabilmektesiniz. Eşiniz ile birlikte çıkacağınız Kıbrıs seyahatinden mutlu dönmeniz mümkün. Daha önce bu anlamda tedavi gören pek çok çiftin güzel sonuçlarla karşılaştığı daha önce duyumunu aldığımız sonuçlardan.

Donasyon için yumurta hücreleri alınan donörlerin verilen ailelerle birbirlerini tanımadığı bilinir. Sonrasında birbirleri ile irtibat kurma durumları yoktur. İsmini öğrenme gibi durumları söz konusu olmadığından alıcı ve verici birbirini bilmez, tanımaz.  Donörde yumurtası ile kimin hamile kalacağı konusunda bilgi sahibi değildir. Kıbrıs tüp bebek ve donasyon seçeneklerine göz atmadan bebek sahibi olma hayallerinizi ertelememenizi öneririz. Tam teşkilatlı bir merkezde gerçekleştirilecek denemelerin sıradan bir merkezde gerçekleştirilecek denemelere nazaran çok daha başarılı olacağı bir gerçek!

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde