Yumurta Donasyonu İle Bebek Sahibi Olan Var mı?

21 Ağustos 2016

Bebek sahibi olma konusunda her çift bebek sahibi olan çiftler kadar şanslı olamıyor. Zamanla ortaya çıkan ya da doğuştan gelen birtakım kusurlardan dolayı yıllar boyu bebek sahibi olamayan çiftlerin gerçek anlamda zor durumda kaldıkları görülmekte. Günümüz dünyasında dermanı olmayan herhangi bir rahatsızlık bulunmuyor. Yıllar boyu kısırlık probleminden dolayı bebek sahibi olmayı başaramamış çiftlerin gelişen teknolojiye bağlı olarak yapılan bilimsel araştırmalarla dermansız dertler listesinden çıkarıldığını söylemek mümkün. Çiftlerin sorunlarının ortadan kaldırılamaması durumunda alternatif tedavi yöntemleri tercih edilmekte.

Alternatif tedaviler arasında yer alan yumurta donasyonu yöntemi gerçek anlamda dikkat çeken modern yöntemlerden bir tanesi. Bilim insanlarının yıllar boyu üzerinde çalışıp tıp dünyasına kazandırdıkları tedavi yönteminin çok akıllıca düşünülmüş bir yöntem olduğunu söylemek mümkün. Yöntemin mantığı problemi barındıran tarafın devre dışı bırakılması ve sağlıklı olduğu kanıtlanmış kadın adaylardan alınan yumurta hücrelerinin kullanılması üzerine kurulmuştur. Bakıldığı zaman doğru ellerde şekillendirildiğinde gerçekten mutlu etmeyi başaracak bir tedavi yönteminden bahsetmekteyiz. Her geçen gün gelişen dünyamıza yakışır bir yöntem olduğunun altını çizelim. Sperm donasyonu yöntemi de yumurta üzerinde gerçekleştirilen yöntemle aynı mantığa sahip. Gebelik oluşturabilecek kapasitede olmayan spermle uğraşıp durmak yerine çok daha sağlıklı ve kusursuz sperm hücrelerinin kullanılması mantığına dayanmakta. Tüp bebek ve alternatif tedaviler konusunda nerede yardım alacağım diyenlerdenseniz; Kıbrıs tüp bebek imkanlarına mutlaka bir göz atmalısınız. Dünya genelinde bu tedavi yöntemlerinde markalaşmayı başarmış olan Kıbrıs’ın tedavi süreci ve sonucu bakımından beklentilerinize her anlamda yanıt vereceğini bilmenizi isteriz. Eşinizle birlikte çıkacağınız yolda hiçbir problemle karşılaşmayacağınız gibi beklemediğiniz bir tedavi kalitesi ile de karşılaşarak gerçekten memnun kalacaksınız.

Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini baştan sona inceleyin ve tek tek araştırın. Araştırmasını yaptığınız merkezleri tek tek araştırmadan kararınızı vermemelisiniz çünkü; merkezlerden bazılarının reklamlarını çok iyi yaptıkları akıllardan çıkarılmamalı. Merkez kararı vermeden önce daha önce bu merkezde tedavi olup memnun kalan çiftlerin internet üzerindeki yorumlarını incelemelisiniz. Bu tarz yorumlardan ziyade şikayetlerle karşılaşıyorsanız; uzak durmanız gereken merkezi bulmuşsunuz demektir. Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanda gerçekten uzman isimlerden. Profesyonelliğini alanında güzel bir şekilde değerlendiren uzman doktordan randevunuzu alarak yola çıkabilirsiniz.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde