RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Tandem Siklus Tedavisi

Tandem Siklus Tedavisi

KIBRIS TÜP BEBEK TANDEM SİKLUS TEDAVİSİ

Tedaviye başlayan anne adayı ile aynı anda bağışcıdan toplanan yumurtaların ayrı ayrı , erkekten alınan sperm  ile aynı esnada  döllenmesi sağlanmaktadır. Buna Tandem siklus tedavisi diyoruz, Buradaki amaç kişiden ve bağışçıdan  toplanan yumurtaların döllendikten sonra, anne ve baba adayının da görüşü alınarak sağlıklı ve kalıtelı  olan embiyoların transferini  başarı ıle gerçekleştirmektir. Böylelıkle hamilelik şansını en yüksek seviyeye   çıkartmış oluyoruz.

Tandem Siklus Tedavisi Kımlere Yapılır?

Kıbrıs tüp bebek tandem sıklus tedavisı, ileri yaşta anne olmak isteyen, yumurta sayısı, kalitesi azalmış, testler ve muayeneler sonucunda erken menapoz durumu  olan kişiler için uygun bir tedavi yöntemidir.

Tandem Siklus tedavisi gebelik şansını artırıyor mu?

Tıpta gelişen teknoloji ile birlikte 10 yılı aşkın bir süredir anne baba olmak isteyen çiftlere çeşitli tedavi seçenekleri sunma şansımız oluyor. Bunlardan biride  tandem siklus yani hem hastaya kendı yumurtasını kullanma şansı vermek hem de yumurta takviyesi yaparak kalitelı embrıo (döllenmiş yumurta) şansını artırmaktır.
Yumurta rezervleri azalmış çocuk sahibi olmak isteyen anne adaylarına bu tedavi ile birlikte bir tane dahi döllenmeye uygun kendi yumurtasına da şans vererek tedaviye başlıyoruz.
Tedaviye başlarken tüp bebekte olduğu gibi yumurta toplama işleminizi yapıyoruz. Aynı zamanda anne ve baba adayının belirlediği özelliklerdeki donörde aynı işlemden geçerek yumurtaları toplanıyor.
Laboratuvar ortamında eşinizden alınan sperm örneği ile sizden ve bağışçıdan toplanan yumurtalar dölleniyor. Sizden toplanan yumurtalarınızdan sağlıklı embriyolar elde edilmişse transfer işleminiz yapılarak tedaviniz tamamlanır. Ancak sizin yumurtanızdan sağlıklı embriyo oluşmamışsa yumurta donasyonu ıle alınan donör yumurtası ile döllenen sağlıklı embriyolar kullanılıp transfer işlemi gerçekleştirilir ve tedavi süreci  tamamlanır. Bu işlem (Tandem)Türkiye’de olmak üzere birçok ülkede yasaklanmıştır. Bu işlemi Kıbrıs Tüp Bebek merkezlerinde (Kıbrıs’ta) yapabilirsiniz.
Tandem tedavisinde donör 20 ile 27 yaş arası olmalı.
Alkol ,sigara vs. gibi kötü alışkanlıkları olmayan sağlıklı kişiler ve bulaşıcı hastalıkları olmamalıdır. Bu kişilerin donörlük yapmalarında bir sakınca bulunmamaktadır. Belirttiğimiz özelliklerdeki donörlerle yapılan tedavilerde başarı oranı %90 gibi güzel sonuçlar alınmaktadır.
Tedaviye başlayacak olan çiftlerimiz ile ilk önce bir ön görüşme yapıyoruz. Yapılan ön görüşmenin ardından, istenilen kan testlerinin sonuçlarını değerlendiriyoruz. Doktorumuz ile beraber izleyeceğimiz yolu belirliyoruz.
Deneyimli ve tecrübeli kadromuzla birlikte sürekli temas halinde olmanızı sağlıyoruz. Aklınıza takılan her soruya şeffaf bir şekilde cevap vererek, sizin de motivasyonunuzu yüksek tutarak takibinizi ve tedavinizi planlıyoruz.
Çünkü biliyoruz ki; Bütün tüp bebek tedavilerinde yapılacak tüm işlemler kadar çiftlerimizin moral ve motivasyonu da oldukça önemlidir,ve tedavi sürecini ciddi şekilde etkileyebilir. Bunun yanında tercih edeceğiniz tüp bebek merkezinin bilir kişiler olduğundan emin olup seçiminizi yapmalısınız.
Hastalarımızla birlikte çıktığımız bu yolda en iyi şekilde ilerleyerek, sizleri mutlu bir şekilde aile  olarak gideceğiniz yuvanıza  göndermek en büyük azmimizdir.