Sperm Donasyonu Hangi Vakalarda Tercih Edilir?

12 Mayıs 2017
deneme nedir *

 

Erkek kaynaklı problemlerde ve daha öncesinde tüp bebek uygulaması yapılmış ancak; başarılı olunamamış çiftlerde seçenek olarak sunulan bir nakil türü olma özelliği taşımaktadır. Kıbrıs, bazı Avrupa ülkelerinde gerçekleştirilen nakil türünün erkek kaynaklı probleminin halledilemediği durumlarda akıllara geldiğini ifade etmekte fayda görüyoruz. Günden güne gelişen ve değişen yaşam koşullarımız içerisinde herkes için özel imkanların bulunduğunu söylemek mümkün. Buna bağlı olarak dileyen herkesin yararlanabileceğini de ifade etmek mümkün. Sperm donasyonu yöntemi biyolojik babası bir başkası olan bir bebek dünyaya getirmeye yardımcı olmakta.

 

Sağlıklı sperm hücreleri ile sağlıklı yumurta hücrelerinin bir araya gelmesi neticesinde uygun koşullar altında normal şartlarda döllenmenin gerçekleşmesi gerekmektedir. Her iki tarafta da bu anlamda sağlıklı ise; problemsiz bir biçimde doğal gebelik gerçekleşmekte ancak; taraflardan birinde ya da her ikisinde problem olması halinde bebek sahibi olma hayali bir süreliğine ertelenmek zorunda kalınmakta. Neden ertelenmek dedik? Bebek sahibi olma hayallerinizi günümüz şartlarında sonsuza dek rafa kaldırmanıza hiç gerek yok çünkü; yararlanabileceğiniz yöntem ve teknikler sınırsız bir yapıda olacaktır.

 

Kıbrıs yumurta donasyonu yöntemi ile kadın kaynaklı problemlerin devre dışı bırakılarak gebeliğin gerçekleştirilebildiğini ifade etmekte fayda görüyoruz. Kadın yumurta hücresi problemlerinde yumurta nakli yöntemi akıllara gelmekte. Başka bir kadının yumurta hücreleri ile kendi eşinin spermlerinin döllenmesi neticesinde gerçekleştirilen bir uygulama. Her iki tarafında sağlıklı olması halinde bu yöntemde gebelik gerçekleşecektir.

 

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde