RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

  Randevu İçin Hemen Arayın!

  Lazerle tomurcuklanma Assisted Hatching

  Lazerle tomurcuklanma Assisted Hatching

  LAZERLE TOMURCUKLANMA

  ASSİSTED HATCHİNG

  Tüp bebek sırasında uygulanan bir yöntem olan bu lazer tekniği, ‘embriyo tıraşlanması’ ya da Lazerle tomurcuklanma Assisted hatching olarak da bilinir. Lazerle tomurluklanma işlemi, embriyonun rahime tutunmasına yardımcı olması için yapılır.Gelin şimdi size Lazerle tomurcuklanma Assisted hatching hakkında biraz daha bilgi verelim.
  Tüp bebek işlemini tamamlandıktan, yani embriyolar rahim içine yerleştirildikten sonra gelişimine devam eder ve etrafındaki ‘zona pellusida’ adlı zarını yırtar, rahmin içerisine yerleşir. Embriyolar bu zarı yırtamazsa gebeliğin oluşması mümkün değildir.  Özellikle ileri yaş bayanlarda bu problem daha çok görülmeye başlar. Bu şekilde bir problem olmaması adına bu zarın yırtılmasına yardımcı olacak assisted hatching yöntemini uyguluyoruz.
  Bu yöntem sayesinde, fragmanlar da temizlenerek sadece kaliteli embriyoların transferi sağlanılır ve kesinlikle embriyolara zarar vermemektedir.
  Kısaca; Delik lazer yardımıyla embriyo zarı inceltilir ve delinir. Bu şekilde gebe kalma ihtimali 50% artırılmış olunur.

  Lazerle Tomurcuklanma Assisted Hatching Hangi Durumlarda Tercih Edilir?

  • Bahsettiğimiz ‘zona pellusidan’ zarının normalden kalın olması durumunda,
  • İleri yaş, bebek sahibi olmak isteyen bayanlara,
  • Tüp bebek tedavilerinde düşük yaşayan hastalara,
  • Yüksek hormon değerlerinden ötürü kalınlaşmış olan zona pellusidan zarının olduğu tespit edilirse,
  • Embriyolara genetik tanı yapılacaksa,
  • Microenjeksiyon yöntemi uygulanacaksa,
  • Sperm kalitesi düşük olan erkekler için,

  Lazerle tomurcuklanma yöntemini önermekteyiz.
  Lazerle Tomurcuklanma Assisted Hatching Hangi Yöntem?
  Biz, Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, daha iyi sonuçlar elde etmek adına, tüm hastalarımıza assited hatching – lazer yöntemi uygulamaktayız. Bu Yöntemi uygulamak için kliniğimizde aktif lazer sistemi kullanmaktayız. Son teknoloji lazer sistemimiz tracking ve işaretleme ile mükemmal sonuç elde etmemizi sağlıyor . Kıbrısta çok az merkez lazer teknolojisine sahip. Kıbrıs Tüp bebek İvox kadındoğum dal hastanesi olarak sizlere her zaman en son bilgi ve teknoloji ile hizmet verme prensibimizden asla ödün vermeyiz.
  Yukarıda da bahsettiğimiz gibi tüp bebek tedavisinin bir çok aşaması yüksek teknoloji ve güncel bilgi ile başarı elde eder . Tek başınıza yapacağınız araştırma ile birçok bilgi kirliliğinden kurtulup doğru merkez ve tedaviye karar vermeniz maalesef çok güç . Bu yüzden tüm koordinatörlerimiz ve tüp bebek uzmanımız jinekolog operatör doktor Mürüde Çakartaş Dağdelen 7/24 sizlere yardımcı olmaya hazır.
  Siz yeterki tedavi olmaya karar verin biz heran yanınızdayız.