Kıbrıs Tüp Bebek ve Modern Yöntemler

24 Şubat 2017

Yumurtaların geliştirilmesi, yumurtaların toplanması, yumurtaların laboratuvar koşullarında döllenmesi ve embriyoların anne adayının rahmine transfer edilmesi gibi 4 aşamadan oluşan tüp bebek tedavi yöntemi doğal yollarla gebelik sağlayamayan çiftlerde düşünülen uygulamalardandır. Her yıl on binlerce hatta yüz binlerce çiftin bu problemle karşı karşıya kaldığı dikkat çeker. Çevre koşulları ve genetik faktörlere bağlı olarak ortaya çıkan kısırlık problemi bir bölgenin sorunu olmaktan daha ziyade tüm dünyanın ortak sorunudur. Dünya genelinde bu problemle karşı karşıya kalan milyonlarca çiftin bulunduğunu ifade etmek mümkün.

Kıbrıs tüp bebek yöntemi genel hatlarıyla başarılı bir yöntem olma niteliği taşımaktadır. Tüp bebek yönteminin gebelik oluşturma açısından uygun bir yöntem olmasının yanı sıra; Kıbrıs’ta uygulanıyor olması da başarı şansını zirvelere ulaştıran nitelikleri de bünyesinde barındırır. Bebek sahibi olma sürecinde doğru merkezlerde doğru doktorların elinde şekillenecek bir tedavinin ardından gerçekten güzel sonuçlarla karşılaşmanın mümkün olduğunu görmeniz mümkün.

Yumurta donasyonu kadın kaynaklı kısırlık problemlerinde etkili sonuçlarla karşılaştıran bir yöntem olma niteliği taşımaktadır. Tüp bebek tedavisi daha önce defalarca denenmesine rağmen bir sonuç alınamadıysa ve kadın kaynaklı bir kısırlık durumu olduğu tespit edildiyse o an için uygulanabilecek en etkili yöntemlerdendir. Bebek sahibi olmak isteyen ailelerin bu ve benzer alternatif yöntemlerle yüzünün güldüğünü söylemek mümkün. Bu yüzden denemekte fayda olduğu hiçbir zaman akıllardan çıkarılmamalı.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde