Kıbrıs Tüp Bebek ve Gelişen Teknolojiler

16 Şubat 2017

Gelişen teknoloji ile birlikte hiç şüphe yok ki insan yaşamına sayısız imkan dahil olmuştur. Teknolojik gelişmelerin hızla yaygınlaşması ve buna bağlı olarak da pek çok alana yansıması zaman içerisinde tıbbi yöntemleri de ileri düzeylere ulaştırarak herkes için verimli bir hale getirmeyi başarmıştır. Tüp bebek tedavisinde de bu anlamda önemli gelişmeler zaman içerisinde kaydedilmiştir. Kıbrıs tüp bebek alanında son derece başarılı uzman doktor ve kliniklere sahip noktalardan birisi olma özelliği taşımaktadır. Bu özelliği ile her yıl binlerce çifti kendisine çekmeyi başarmakta.

Bebek sahibi olma hayali evliliğini gerçekleştirmiş her çiftin hayalidir ancak; birtakım nedenlerden dolayı bu konuda yeterince başarılı olamayan çiftlerin çalmadıkları kapı kalmamakta. Doğru merkezleri seçen çiftler olduğu kadar yanlış noktalarda çözümler arayan çiftlerde mevcut. Bu açıdan bakıldığında da doğru merkezi seçmenin tedavinin seyri ve kaderini etkileyecek en önemli faktörlerden biri olduğu gözler önüne serilmiş olacaktır.

Yumurta donasyonu gönüllü olarak yumurta hücrelerini bağışlayabilecek bayanların çeşitli kriterler açısından incelenmesinin ardından bağışçı olarak kabul edilmesi ve bu yönteme başvuran çiftlere yumurta hücresi sağlaması mantığına dayanır. Tüp bebek tedavisinde başarılı olunamayan özellikle de kadın kaynaklı problemlerin ağır bastığı vakalarda alternatif bir yöntem olarak tercih edilir. Teknik olarak; yumurta hücresi üretim yeterli olmayan bayanların devre dışı bırakılarak sağlıklı yumurta hücresine sahip donörlerden alınan yumurta hücresi ile döllemenin yapılması ve anne olmak isteyen adayların rahmine yerleştirilmesi mantığı ile hareket edilir.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde