Günümüz Modern Tedavileri ve Yumurta Donasyonu

13 Ağustos 2016

Hastalıkların, rahatsızlıkların ortadan kaldırılması noktasında tercih edilen çeşitli tedavi yöntemlerinin gün geçtikçe artış gösterdiği ve insanlara sunulduğu dikkat çekmekte. Bakıldığı zaman günümüzde her türlü derdin bir dermanı her türlü hastalığın bir şifası mevcut. Tedavi yöntemlerinin baştan sona çeşitlendiği ve herkese ulaşmayı başardığı görülmekte. Günümüz şartlarında doğru merkezlerde yaptırılacak tedavilerin kısırlık probleminin olumsuz, engelleyici etkilerini ortadan kaldırarak bebek sahibi olma noktasında yeterli geleceğini söylemek mümkün.

Kadınlar için pek birşey yapılamıyorsa son seçenek olarak yumurta donasyonu yöntemine başvurulabilmekte. Çiftlerin onayı ve kabulü ile başvurulacak yöntemin başka bir kadına ait yumurta hücrelerinden yararlanılması bazı çiftler için sorun teşkil edebilmekte. Kendi üreme hücreleri ile bebek sahibi olmayı arzulayan çiftlerin sorunları bir türlü halledilemiyorsa; çiftlere böylesi bir seçenekte sunulmakta. Kadındaki üreme problemini devre dışı bırakarak sağlıklı bir kadının yumurta hücresinden yararlanma mantığı ile ortaya çıkmış olan donasyon yönteminin akıllıca tasarlanmış modern bir tedavi yöntemi olduğundan hiç şüphe yok. Aynı problemleri yaşayabilme ihtimali bulunan erkekler için sperm donasyonu uygun görülmekte. Sperm bankasından istenilen özelliklerde talep edilen sperm hücrelerinin kadın üreme hücreleri ile bir araya getirilerek laboratuvar ortamında döllenmesi neticesinde gebelik oluşturulabilmekte. Yöntemde sorunlu tarafın devre dışı bırakılması olağan bir gebelik oluşmasını sağlamakta. Normal gebelikten hiçbir farkı olmayan gebeliğin ardından eşinizle birlikte bebeğinizin eşyalarını hazırlamaya başlayabilirsiniz. Kıbrıs tüp bebek seçeneklerini incelemeden kararınızı vermemeniz önerilir çünkü; bu alanda gerçekten dikkat çeken bir bölgeden bahsetmekteyiz. Kıbrıs tüp bebek merkezi seçeneklerini baştan sona inceledikten sonra hareket etmeniz doğru merkezlere ulaşabilmeniz açısından gerçek anlamda önem ve değer taşıyan faktörler arasında yer almaktadır.

Jin. Opr. Dr Mürüde Çakartaş Dağdelen bu alanında değerli isimlerinden. Araştırmalarınıza bu ismi de katarak küçük bir araştırma yapmanızı öneririz. Kendisiyle ilgili araştırma yaptığınızda geçmişinin bu alanda oldukça kabarık ve başarılı olduğunu fark edeceksiniz. Kendi alanında pek çok başarılı uzman doktordan daha başarılı çalışmaları bulunan doktorun gerçekten beklentilerinizi karşılayacağından emin olabilirsiniz. Günümüz gelişmelerinden yararlanın ve doğru uzman doktorlarla muhatap olun.

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen Dr Mürüde