Bebek Cinsiyet Belirleme
RANDEVU TALEP ET

ONLINE RANDEVU

*Saat 19.00’ dan sonraki online randevu talepleriniz için tarafınıza saat 09.00’ dan sonra geri dönüş yapılacaktır.

 

Randevu İçin Hemen Arayın!

Bebek Cinsiyet Belirleme

Bebek Cinsiyet Belirleme

Bebek cinsiyet belirleme şansı bizlerce anne ve baba adaylarına verilmiş en büyük haklardan birisidir. Ultrasonun bile olmadığı, kadınların doğduğu an itibari ile cinsiyetlerini öğrenebildikleri ve sadece ultrasonun varlığının bile sevindirdiği dönemlerden, günümüze kadar gelmiş bulunuyoruz. Ve bugün kendi çocuğumuzun cinsiyetini kendimiz belirleyebiliyoruz.

Bebek Cinsiyet Belirleme İşlemi Nedir

Bebek cinsiyet belirleme işlemi isminden de anlaşılacağı üzere çocuğumuzun cinsiyet tercihinin neredeyse bizlere bırakılması demek. Normal bir gebelik yaşıyorsanız yaklaşık olarak gebeliğinizin 16. haftası ve sonrasında bebeğinizin cinsiyetini ultrason aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Fakat cinsiyet belirleme işlemini kabul etmeniz ve yaptırmak istemeniz durumunda oluşan yumurta incelenir ve size yumurtaya ait yapılan incelemeler sonucunda bebeğinizin cinsiyeti söylenir.
Bebek cinsiyet belirleme işlemini yaptırmak istiyorsanız atlamamanız gereken en önemli nokta doğal yollar ile gebe kalmanıza engel olan bir durum olmasa dahi tüp bebek yöntemini tercih etmek zorunda oluşunuzdur. Tüp bebek nasıl yapılır sorularına cevap arıyor olabilirsiniz. Bunu ayrıca araştırabilir ve bilgi sahibi olabilirsiniz.
Preimplantasyon genetik tanı işlemi in vitro fertilizasyon sırasında döllenmeye yardımcı olunan yumurtaların gelişim süreci esnasında genetik testler yapılarak öğrenilir. Bu durumda bebeğinizin cinsiyetini daha gebeliğin başında öğrenmenize ve bilerek yolunuza devam etmenize yardımcı olacaktır.

Cinsiyet Tercihi Şansı Bulunuyor Mu?

Bebeğinizin cinsiyetinin belirlenmesi sürecinde  tüp bebek tedavisi yöntemini kullanarak gebe kalmanızı sağlıyor ve bu yöntem esnasında döllenen yumurtaya ait cinsiyeti sizler ile paylaşıyoruz.
Bebek cinsiyet belirleme konusunda kromozomların seçilmesi ya da tercih üzerine birleştirilmesi gibi bir durum söz konusu olmuyor. Anne ve baba adayı seçim şansını istemediği bir cinsiyet üzerine gebeliği sonlandırarak tekrar aynı süreçten geçmeyi kabul ederse kullanabiliyor. Fakat tekrarlanan işlem sonrasında da cinsiyetin değişeceği garantisi kesinlikle bizler tarafından verilmiyor.
Tüp bebek nasıl yapılır sorusu hakkında da bilgi sahibi olmanıza yardımcı oluyoruz. Bu tedavi yöntemini tercih etmeniz durumunda ya da bilgi almak istemeniz durumunda yapmanız gereken tek işlem bizler ile irtibata geçmek oluyor. Bunun üzerine sizlere süreç hakkındaki tüm detayları aktarıyor ve tedavi sürecinde sizlerin yanında oluyoruz.

Cinsiyet Belirlemenin Yasal Boyutu

Kıbrıs tüp bebek merkezi olarak preimplantasyon genetik tarama işlemini cinsiyet belirleme amaçlı uygulamamaktayız,. Tıbbi gereklilik durumunda izin alınarak yapılabilmektedir

Yorumlar