Tüp Bebek Bloğumuz

 

16 Ocak 2018
Tüp Bebek Ne Zaman Tutunur ?

Tüp bebek tedavinde aklılarla takılan, en çok merak edilen tedaviye ilişkin sorulardan biri tüp bebek ne zaman tutunur sorusudur. Tüp bebek tedavisinde belli aşamalardan sonra embriyo transferi gerçekleşir. Yumurtalıkların uyarılması, yumurtaları çatlatma, yumurtaların toplanması, sperm hücrelerinin alınması, yumurtaların döllenmesinden sonra embriyo transferi yapılır. Tüp bebek tedavisinde embriyo transferi sonrası embriyonun rahme tutunması 12 gün içinde gerçekleşir. Embriyo transferinden sonraki gelişim sürecinin takibi tüp bebek ne zaman tutunur sorusuna yanıt almada önemlidir. Embriyo transferinden sonraki 3. gün ve 5. gün gelişim süreçleri rahme tutunma süresi hakkında bilgi verir. Embriyo transferinden sonra rahme tutunma süresi hakkında bilgi veren 3. Gün ve 5. Gün detaylarını inceleyerek konu hakkında bilgi sahibi olabiliriz.

Embriyo Transferi Gelişim Aşamaları

Embriyo transferinde birinci gün 6 ila 8 hücre gelişmeye başlar. İkinci gün blastokist haline gelen hücreler böl

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
15 Ocak 2018
tüp bebek ne zaman belli olur

Tüp bebek sahibi olmak isteyen anne ve baba adaylarının en çok merak ettiği sorulardan biri tüp bebek ne zaman belli olur sorusudur. Tüp bebek tedavisi kendi içinde özel işlemleri kapsayan aşamalardan oluşur. Tüp bebek tedavisi anne ve baba adayından alınan yumurta ve sperm hücrelerinin laboratuar ortamında birleştirilerek anne rahmine transfer edilmesidir. Tedavi sürecinde yumurtaların uyarılması, yumurtaların toplanması, embriyo oluşturulması ve embriyo transferi aşamaları bulunur. Tüp bebek ne zaman belli olur sorusuna yanıt embriyo transferinden 12 gün sonra gebelik testi yapılarak alınır. Yumurtalıkların uyarılma süreci anne adayının adet dönemimin üçüncü gününde başlar ve 12 gün sürer. Yumurtalar olgunlaştıktan sonra çatlatma iğnesi yapılır bu uygulamadan 36 saat sonra yumurtalar toplanır. Bu aşama da baba adayından da sperm hücreleri alınır. Laboratuar ortamında döllenen yumurtalar 10 dakikalık bir işlemle rahme transfer edilir. Transfer işlemi

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
12 Ocak 2018
yumurta donasyonu ne demek?

Tüp bebek tedavi yöntemlerinden biri olan yumurta donasyonu klasik tüp bebek tedavisinden farklı olarak yumurtaların anne adayından değil bağışçıdan alındığı tedavi yöntemidir. Yumurta donasyonu ne demek diye baktığımızda temelde donörden alınan yumurtaların anne adayına transfer edilmesidir diyebiliriz. Yumurta donasyonu tedavi süreçleri de anne adayına uygulanan tedaviler açısından farklı olmaktadır. Yumurta donasyonu anne baba adayına uygun donör seçimi ile başlar. Seçilen donöre yumurtalıkların uyarılması, olgunlaştırılması tedavileri uygulanır. Baba adayından alınan sperm hücreleri ile donörden alınan kaliteli yumurtalar döllenir. Rahim duvarı genişletilen anne adayına oluşturulan embriyo transfer edilir. Yumurta donasyonu tedavisinde klasik tüp bebek tedavisinde olduğu gibi embriyo laboratuarda oluşturulur.

Yumurta Donasyonunda Önemli Noktalar     

Yumurta donasyonu tedavisinde tedavi süreci kadar do

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
11 Ocak 2018
tüp bebek ne demek?

Tüp bebek yumurtanın rahim dışında, laboratuar ortamında döllenmesi ve rahme yerleştirilmesi yöntemiyle elde edilen bebek olarak tanımlanır.  Anne ve baba adayından alınan yumurta ve sperm hücreleri ile bir dizi işlem sonucunda embriyo oluşturulur. Oluşturulan sağlıklı embriyo anne rahmine transfer edilir. Tüp bebek ne demek tedavi sürecindeki aşamalar neler birlikte inceleyelim. Günümüzde birçok farklı kısırlık sorunu nedeni ile bebek sahibi olamayan anne ve babaların bebek sahibi olmasını sağlayan tüp bebek tedavisi ilk kez 1978 yılında uygulanmıştır. İlk uygulandığı dönemde sadece tüpleri tıkalı kadınlar için bir tedavi yöntemiyken bu gün kısırlık sorunlarının %80’i için tedavi yöntemi olarak uygulanmaktadır. Tüp bebek tedavisi bir yıl boyunca korunmasız cinsel ilişki yaşadıkları halde bebek sahibi olamayan çiftlere uygulanan en başarılı yardımcı üreme yöntemlerinden biridir. Tüp bebek tedavisi için ilk aşama tedaviye uygun olunup olunmadığının tespit edilmesidir. Tüp bebek teda

Yayınlanan kategori Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
10 Ocak 2018
Neden Kıbrıs’ta Tüp Bebek

Tüp bebek tedavisinde gelişen ileri teknoloji yöntemler Kıbrıs’ta Kıbrıs Tüp bebek Merkezimizde sunuluyor. Neden Kıbrıs’ta Tüp Bebek sorusunun en iyi yanıtı başarı oranlarının çık daha yüksek olması diyebiliriz. Tüp bebek tedavisinde başarıyı etkileyen faktörler arasında gelişmiş laboratuar koşulları, uzman doktorun deneyimi ve başarısı gibi faktörler yer alıyor. Tüp bebek tedavisinin tarihi 1978 yılına dayanıyor. Ve o zamandan bu zamana tüp bebek tedavisinde büyük gelişmeler yaşandı. Yaşanan gelişmeleri en yüksek kalitede uygulayan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi dünyanın en iyi tüp bebek merkezlerinden biri olarak tanınıyor. Tüp bebek tedavisi bebek sahibi olamayan çiftlerin farklı üreme sorunlarına çözüm olabilecek bir tedavi yöntemidir. Tüp bebek tedavisinde özel yöntemlerin uygulandığı belli aşamalar vardır. Tedavinin her aşaması önemlidir ve tüp bebek başarısını etkiler. Tüp bebek tedavi aşamalarında yumurtaların uyarılmasından embriyo transferine kadar her aşamada başarılı

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
1 Kasım 2017
Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi

Çocuk sahibi olmayı isteyen her çift, bu hayaline kolaylıkla ulaşamıyor. Gebe kalma ihtimali az oluyor veya hiç olmuyor. Bu noktada, hem tıp dünyasında hem de teknolojide meydana gelen gelişmeler sayesinde, çiftler için bir umut ışığı olan çeşitli tedavi yöntemleri geliştirildi. Bu tedavi yöntemlerinden en çok tercih edileni ve başarılı olma şansı yüksek olanı tüp bebektir. Bugün birçok çift tüp bebek tedavisi sayesinde çocuk sahibi olabilmektedir. Bu tedavi bazen yanlış bilinç veya uygulamalardan kaynaklı bazı çiftler için hayal kırıklığı olabiliyor. Aşamaların doğru uygulanması ve doktor ile çift arasındaki doğru iletişim sayesinde gebe kalma hayali gerçek oluyor. 2005 yılından bu yana faaliyette olan Kıbrıs Tüp Bebek Merkezi olarak, tüp bebek tedavisi için çiftlere umut ışığı olmaya çalışıyoruz.

K

Yayınlanan kategori Blog Ekleyen serkan dağdelen

30 Ekim 2017
tüp bebek tedavisi nasıl yapılır

Tüp bebek tedavisi donanımlı tüp bebek merkezinde uzman doktorlar tarafından uygulanmaktadır. Kıbrıs Tüp Tedavi Merkezi olarak tüp bebek tedavisinde en yüksek başarı oranları ile hizmet vermekteyiz. Tüp bebek tedavisinde uygulanan işlemler belli aşamalarla ilerlemektedir. Tüp bebek tedavisinde ilk aşama tedaviye uygun olunup olunmadığının testler yapılarak belirlenmesidir. Tüp bebek tedavisi nasıl yapılır sorusunun cevabını tedavi aşamalarını anlatarak verebiliriz. Merkezimize tüp bebek tedavisi için başvuran çiftler için öncelikle kısırlık nedenlerini araştırdığımız testler uygulamaktayız. Testler sonucunda tüp bebek tedavisi uygun görünüyorsa tedavi sürecini başlatmaktayız. Tüp bebek tedavisi ile bebek sahibi olmak isteyen çiftlerin üreme sorunlarının nedenleri araştırılarak en doğru tedavi uygulanmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Bizi Neler Bekliyor?

  • Laboratuar ortamında embriyo oluşturma.
  • Anne rah

Yayınlanan kategori Blog Ekleyen serkan dağdelen
25 Ekim 2017

Ailelerin genişleyebilmesinin temel nedeni çocuktur. Aynı zamanda kültürümüzde evliliğin meyvesi olarak tabir edilir. Fakat günümüzde içinde yaşadığımız ortam çocuk sahibi olmayı hem olumlu hem de olumsuz etkilemektedir. Beslenme, çevresel faktörler, iş yoğunluğu ve stres gibi daha birçok etken ailelerin çocuk sahibi olmasını engelliyor. Bunun yanında teknolojik gelişmelerin oldukça artmış olması, çocuk sahibi olmak isteyen ailelerin imdadına yetişmekte, farklı tedavi yöntemleri ile çocuk sahibi olabilmeleri sağlanmaktadır. Tüm dünyada yaygın olan çocuk sahibi olamama durumu Kıbrıs’ta da ailelerin karşılaştığı bir durumdur. Çocuk sahibi olabilmek için aile fertlerine çeşitli tedaviler uygulanır ve bunlar genel bir isimlendirmeyle tüp bebek olarak tabir edilir. Kıbrıs’ta tüp bebek yaptıranlar, büyük oranda olumlu sonuçlar almakta ve kısa sürede çocuk sahibi olabilmektedirler.

Kıbrıs’ta Tüp Bebek Yaptıranların Gerekçeleri

Tüp bebek tedavileri normal yollarla ço

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen
23 Ekim 2017

Tüp bebek tedavisi noktasında merkezimizi tercih eden ailelerimiz için Kıbrıs tüp bebek cinsiyet seçimi fiyatları noktasında bazı faktörlere göre belirlemeler yapılmaktadır. Tüp bebek tedavisi aşamalarla gerçekleştirilen bir süreç olarak bu süreç dahilinde ailelerin cinsiyet seçimi yapabilmeleri imkanı da bulunmaktadır. Genel olarak bu fiyatlar üzerinde etki gösteren faktörler arasında uygulamanın gerçekleştirildiği ülke, yapıldığı tüp bebek merkezi ve kişiye bağlı etmenler bulunmaktadır. Eti gösteren ana faktörler arasında ülkelerin önemli bir yeri bulunmaktadır. Özellikle Kıbrıs’a göre tedavi için gelmiş olan ailelerin ülkelerindeki döviz kuru, fiyatlar üzerinde değişim göstermektedir. Türkiye üzerinden firmamızdan hizmet alan ailelerimiz bu konuda avantajlı bulunmaktadır. Ayrıca fiyatların üzerinde merkezin sahip olduğu imkanlar, gerçekleştirdiği işlemlerdeki kalite ve çalışmalar gerçekleştiren uzman kadroda önemli faktörler arasındadır.

Cinsiyet Seçimi Fiyatları Ve İ

Yayınlanan kategori Blog, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen

18 Ekim 2017
tup bebek nedir

Ülkemizde ve dünya genelinde bazı sağlık problemlerinde son yıllarda artık görülmektedir. Dış şartlardan ya benzeri etmenlerden etkilenen insan vücudunun verdiği olumsuz tepki olarak açıklanabilmekte olan bu artan rahatsızlıklardan bir tanesi de çocuk sahibi olabilme oranının düşmesidir. Bu olumsuz durumun en etkili çözüm yollarından birisi olarak tüp bebek tedavisi görülmektedir. Bu ismi ilk kez duyan kişiler için en sık sorulan soru olarak tüp bebek ne demek sorusu gelmektedir. Tüp bebek sürecinin nasıl olduğu ve yapılan işlemlerin neler olduğu herkes tarafından merak edilmektedir. Tüp bebek temel olarak kadın ve erkekten alınan hücrelerin dış ortamda laboratuarda döllenerek embriyo oluşmasını içermektedir. Oluşan embriyo daha sonra tekrar anne rahmine yerleştirilerek büyümesi sağlanmaktadır.

Tüp Bebekte Tedavi Süreci Nasıldır?

Tüp bebek ne demek şeklinde sorusu olanlar için en ideal cevap tüp bebek tedavi sürecini anlatmak olacaktır. Tüp bebekte belli

Yayınlanan kategori Blog, Gebelik ve Doğum, Tüp Bebek Ekleyen serkan dağdelen